Fren Onarımı Ve Değişimi
Uzman bilgi birikimi ve en yeni teknolojiler konusunda güncel bilgilere sahip eğitimli, uzman personelimiz ile her marka araca bakım ve onarım hizmeti sunmaktayız

Fren Sistemi Bakım ve Onarımı

Fren balataları ve ana parçalarının kontrol edilmesiyle başlar Bulgular ve değerlendirme raporu müşteri ile paylaşılır. Servis tavsiyeleri üretici teknik özelliklerine ve sistem performansına etki eden fren parçalarının mevcut durumuna bağlı olarak yapılır.

Fren Sistemi bakımı neden önemli?

Fren sisteminin çalışma prensibini frenleme sırasında fren pedalına uygulanan ayak kuvvetinin pedalda yarattığı itme kuvveti oluşturur. Bu hareket merkez silindirinin pistonunu iter.

Piston üzerindeki itme kuvveti, sistemdeki sıvı aracılığıyla fren tekerlek silindirlerine iletilir. Fren tekerlek silindirleri hidrolik basıncı, fren pabucuna iletir.

Fren tekerlek mekanizmasında oluşturulan sürtünme kuvveti aracı durdurmak üzere kullanılır. Bu esnada sistemi oluşturan elemanlar arasında sürtünme oluşur.

Sürtünen malzemelerin, fren hidroliğinin ve diğer önemli sistem parçalarının periyodik kontrolü fren sisteminin performansının en etkin şekilde sürdürülmesine ve bakım maliyetinin düşürülmesine katkı sağlayacaktır.

Her 10.000 veya 15.000 km’de bir kontrol edilmesi gereken fren sistemi olası kaza riskinin azaltılmasında en önemli kısımlardan birisidir.

whatsapp

Kampanya..!

2 Ekim – 11 Kasım tarihleri arasında Esklasoto’ya gelin, Aracınızın’nızı bahara hazırlayın!